Vítáme Vás v naší obci.

Doplňující informace k povinnostem platným od 1.3.2021

27. 2. 2021

Čestná prohlášení k opuštění trvalého bydliště a pohyb osob:

Vládní opatření platná od 1.3.2021 mohou mnohým přinést do běžného a rodinného života komplikace. Prosím, aby tomuto příspěvku věnovali pozornost zejména osoby dlouhodobě žijící v naší obci, ovšem bez trvalého bydliště v naší obci!

Přesun mezi okresy dle nového opatření vlády jen za nových podmínek:

„Na cestě do práce, a to s potvrzením zaměstnavatele. Pro další účely, jako je návštěva lékaře nebo péče o blízké, bude potřeba čestné prohlášení. Výjimky nebudou pro svatby, na ně tedy bude možné cestovat pouze v rámci okresu. Za nákupy se bude jezdit také po okresu, ale na vycházky již nikoli.“

Zde vám přinášíme odkazy na formuláře čestných prohlášení:
* čestné prohlášení:  https://www.vlada.cz/…/akt…/Cestne_prohlaseni___vzor.pdf
* formulář pro cesty mimo okres:  https://ct24.ceskatelevize.cz/…/2540054-cestne…
* formulář pro cesty do místa výkonu práce:  https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Potvrzeni_zamestnavatele_na_cesty_do_mista_vykonu_prace_-_vzor.docx

Prosíme vás o včasné vyplnění formulářů před datem 1.3.2021.

Více informací naleznete přiloženém příspěvku ct24.ceskatelevize.cz :
Na nákupy jen po okresu, na vycházky po obci, rozhodla vláda. Opatření budou platit od pondělí — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Na webových stránkách České televize naleznete také průběžně aktualizovaný přehled informací: Nový koronavirus — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Pokud se dostanete do komplikací v přesunu mezi okresy z důvodu jiného trvalého bydliště, než je místo, kde se trvale zdržujete, řádně odvádíte poplatky za stočné a TDO, neváhejte se obrátit na kancelář obecního úřadu  nebo přímo na telefon starosty 724224832.

Buďte prosím obezřetní. Pevné zdraví těla i ducha přeje kancelář obecního úřadu.
Jiří Beneš, starosta obce

Last modified: 27. 2. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *