Vítáme Vás v naší obci.

Dopravní obslužnost – PID – po dobu objížďky od 16.3. do 30.7.2020

20. 3. 2020

Aktualizace 20.3.2020: 

Obslužnost linkami PID zůstává zachována i po dobu nouzového stavu. Jediným omezením je vyhlášený zákaz nočního provozu tj. nebudou fungovat linky po 22:30 hod a spoje označené jako „školní“.  Pro osobní i nákladní vozidla platí JEN a POUZE objízdná trasa směr Brandýs nad Labem nebo Sadská – Nymburk. Na návazné místní komunikace u opravovaných komunikací spojující  Lysou s obcí se vztahují zákazy průjezdu. Více informací zde.


Návazně na zprávu o chystané objížďce od vedení Obce nyní připojujeme i podrobnější informace zaslané pracovníky Integrované dopravy Středočeského kraje, partnera v systému Pražské integrované dopravy včetně upravených /navrhovaných  jízdních řádů:

V souvislosti s chystanou uzavírkou komunikace II/275 v úseku Semice – Lysá nad Labem v termínu od pondělí 16. března 2020 do úterý 30. července 2020 jsou přijata následující opatření pro provoz linek systému Pražské integrované dopravy.

Autobusová linka PID 661 jezdící v trase Český Brod – Starý Vestec – Lysá nad Labem bude z důvodu absence vhodné alternativní trasy vedena ze směru Starý Vestec přes obce Semice a Přerov nad Labem do Čelákovic. V zastávce „Čelákovice,Žel.st.“ budou zajištěny návaznosti mezi linkou PID 661 a železničními linkami S2, nebo S22 ve směru Lysá nad Labem. Z důvodu zachování časových poloh v úseku Český Brod – Starý Vestec – Semice, zejména s ohledem na návaznosti na železniční spoje linky S1 v Českém Brodě a také na autobusovou linku 398 ve Starém Vestci, je u vybraných spojů prodloužen pobyt v Semicích, aby cestující jedoucí ve směru Lysá nad Labem nebyli nuceni dlouho čekat na přípojný vlak v Čelákovicích. Pro cesty ve směru do Prahy bude cestujícím i nadále sloužit linka 443, která po dobu výluky z důvodů dalších návaznosti na své trase (v Sadské na linku 398 a Nymburce na železniční spoje) bude vedena v dnešních časových polohách.

Po dobu výluky budou zastávky „Semice“, „Semice,Školka“ a „Semice,Křiž.“ vedeny v tarifních pásmech 3 a 4. V trvalém stavu jezdí cestující z Přerova nad Labem a Semic do Lysé nad Labem přes tarifní pásma 3 a 4. Výlukově pojedou přes pásma 3 a 2.

V příloze:

  • návrh výlukového jízdního řádu linky 661 s vyznačením odjezdů/příjezdů vlaků z/do Lysé nad Labem na nádraží v Čelákovicích
  • platný jízdní řád linky 443 … zde
  • grafickou vývěsku k výluce

Se srdečným pozdravem, Ing. Marek Cymorek | Oddělení plánovaní dopravy, projektant autobusových linek Integrovaná doprava Středočeského kraje, příspěvková organizace

 

Publikováno 28.2.2020 (14:21 hod)

Last modified: 23. 3. 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím vyplňte *CAPTCHA načítání...