Vítáme Vás v naší obci.

PTAČÍ CHŘIPKA – nařízení veterinární správy z 26.3.2021

26. 3. 2021

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Středočeský kraj (dále jen „KVS SVS pro Středočeský kraj“) jako místně a věcně příslušný správní orgán vydává nařízení o opatřeních pro tlumení aviární influenzy a o změně vyhlášky č. 299/2003 Sb., o opatřeních pro předcházení a zdolávání nákaz a nemocí přenosných ze zvířat na člověka, ve znění pozdějších předpisů, nařizuje tato:  mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy – vysoce patogenní aviární influenzy  („ptačí chřipka“)
Tato mimořádná veterinární opatření jsou vydávána na základě potvrzení výskytu nebezpečné nákazy – vysoce patogenní aviární influenzy v katastrálním území Sedlčánky [619213] (okres Praha-Východ) ve Středočeském kraji.

Obec Přerov nad Labem je tímto nařízením stanovena do pásma dozoru a z toho vyplývají povinnosti a pokyny, se kterými se seznámíte v níže přiloženém  nařízení. Potřebné formuláře k evidenci jsou vloženy pod textem nařízení.

Proto v následujících dnech budou pracovníci Obce zajišťovat evidenci drůbeže a ptactva v jednotlivých domech v obci. Formulář k evidenci drůbeže a ptactva z vlastního domácího chovu si můžete vyplnit sami a odevzdat do kanceláře Obecního úřadu – formulář je připojen níže.

Kontejner pro uhynulé ptactvo z domácích chovů bude umístěn v areálu ČOV a dostupný je v hodinách pro odevzdání bio-odpadu. 

Zároveň vyzýváme všechny chovatele k maximálnímu zabezpečení svého chovu a ke sledování možných příznaků ptačí chřipky u drůbeže a ptactva ve svém chovu. Podrobné pokyny jaká opatření provést jsou v přiloženém nařízení.

Narizeni_SVS_c.j._SVS_2021_039236-S_-_ochranne_pasmo_a_pasmo_dozoru_KU_Sedlcanky_PY_

 

Scitaci_list_pro_drobnochovy_12.11.2020

 

 

Last modified: 26. 3. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *