Vítáme Vás v naší obci.

Rekonstrukce veřejného WC proběhla za podpory financí z EU

19. 5. 2022

Po celé jaro mohli přerovští občané  i nahodilí návštěvníci sledovat ruch v prostoru přístavby u budovy čp. 423, kde sídlí Hasičská zbrojnice a Obecní knihovna. Mnozí starousedlíci si vzpomněli, že v roce 1993 byly v přístavbě otevřeny první veřejné záchodky v naší obci. Pravda, přístupné byly jen krátký čas, protože je hygiena uzavřela kvůli parametrům vody, která nebyla pitná.

Zastupitelé obce zhodnotili členství naší obce v MAS Střední Polabí a skrz „naši MASku“ jsme podali žádost o dotaci na rekonstrukci prostor veřejného WC. Žádost splnila veškeré náležitosti a za nějakou dobu jsme již mohli na zasedání zastupitelstva odhlasovat, že přidělenou finanční podporu přijímáme.  Celá rekonstrukce vnitřních prostor byla zaměřena tak, aby byl co nejvíce využit prostor stávající přístavby. Díky vhodně zvoleným moderním materiálům jsou veřejné záchodky prostorné a uživatelsky přívětivé. Oddělenou uživatelskou část mají i uživatelé imobilní či s fyzickým handicapem. Podařilo se chytře využít prostor a bylo možné navíc umístit i přebalovací prostor pro maminky s miminky.

Dostupnost veřejných záchodků ocení nejen místní občané, ale také četní návštěvníci přilehlého skanzenu Polabského muzea či návštěvníci některé z kulturních akcí, pořádaných v naší obci.

Realizace rekonstrukce proběhla v rámci Programu rozvoje venkova a je spolufinancována Evropskou unií.

cedule WC_web

Last modified: 19. 7. 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *