Vítáme Vás v naší obci.

Dykyta

Vlastní internetová prezentace souboru je dostupná zde: Dykyta

“Já mám dykytou sukni vyšitou”, zpívá se v jedné polabské písni. Sukně sice vyšité nemáme, ale polabské i středočeské a vůbec české písničky nám přirostly k srdci, a proto se jejich prostřednictvím snažíme rozdávat radost, rozvíjet kulturní tradice regionu, oslavovat krásu života tancem, písní a muzikou a předávat zkušenosti s lidovou tvorbou mladším generacím nejen v Přerově nad Labem, ale všude, kde chtějí poslouchat s otevřenou duší a srdcem.

Náš folklórní soubor “DYKYTA” působí v Přerově nad Labem již od roku 1988. Zabýváme se zpracováním lidových písní a tanců z Čech se zaměřením na středočeský region (střední Polabí). Vždy rádi uvítáme nové muzikanty, zpěváky i tanečníky, kteří přijdou mezi nás, i když je to tancování někdy velká dřina, ale jindy zase velká legrace, krása a pohoda. 

Lidový odkaz našich předků oživuje soubor DYKYTA na kulturních akcích a folklórních festivalech u nás i za hranicemi naší vlasti, např. Dánsku, Norsku, Maďarsku a Itálii. Jako členové České obce sokolské jsme se s radostí již třikrát zúčastnili zájezdu do rakouského Ötzu při vzpomínkových slavnostech na Dr. Miroslava Tyrše v roce 2008, 2011 a 2016. Naše páry tančily na Strahově při XIV.všesokolském sletu v roce 2006 a v tomto duchu se soubor podílel také na sletových kulturních akcích v Tyršově domě v roce 2012 a v Tyršově Děčíně v r.2015. A to je jen malý výčet ze všech našich aktivit.

Vedoucí souboru: Josef Sluka ml.
Vedoucí muziky: Josef Sluka ml.
Choreografie: Karla Sluková, Milena a Jiří Pitterovi

Kontaktní adresa: Přerov nad Labem čp.391, 289 16 Přerov nad Labem
Email: josef.sluka@tiscali.cz
Telefon: +420 603 563 294, +420 603 226 814

Výběr z článků

Vánoční atmosféra, adventní koncert, Dykyta

Koncert Dykyty dne 21.12.2018 v KD Čelákovice od 19.00.

Žádný komentář

Comments are closed.