Vítáme Vás v naší obci.

Šáteček

Folklorní soubor Šáteček vznikl v roce 1985 při Základní škole v Semicích z iniciativy pana Ing. Oldřicha Kusovského. K původnímu se přidružil Dům dětí a mládeže Nymburk, neboť členy souboru už nejsou jen žáci semické školy, ale děti z mnoha míst regionu. Organizaci všech akcí souboru a financování zajišťuje Folklorní soubor Šáteček, z.s. ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Nymburk.
 
Soubor nyní pracuje ve čtyřech složkách. Tři složky taneční, z toho dvě s obsazením mladších a starších žáků, třetí s obsazením mládežníků a složka muzikantská. Všechny tyto části souboru se podílejí na společných vystoupeních nejen v České republice, ale i v zahraničí.
 
Hlavním tématickým zaměřením souboru je folklór středního Polabí. Motivací jeho činnosti je uchování lidové písně, tanců a zvyků našich předků a snaha pěstovat, jak u aktivních členů souboru, tak i v divácích, kultivovaný vztah k české národní kultuře.
 
Převzato z FB viz Šáteček

 

Výběr z článků

Polabská vonička v neděli 5.6. od 13,00 hodin ve Skanzenu

Obec Přerov nad Labem srdečně zve na 24. folklórní festival Polabská vonička.  Folklórní soubory vystoupí v neděli 5.června od 13 hodin v přerovském skanzenu.  Již den předtím, v sobotu 4.6.2022, si vystoupení souborů   můžete vychutnat na Loučeni či v Nymburce. Celý program je připojen.    

Žádný komentář

Pozvánka na historické Dožínky v Přerově nad Labem

V sobotu 12.9.2020 se uskuteční tradiční kulturní akce historické Dožínkové slavnosti. Den plný folklórní a dechové hudby, kde si lze připomenout tradice života venkova. Využijte možnost si společně popovídat a užít sobotní pohody v dobré společnosti. Programem Vás provede místní šafář a přijede i poslední český král, císař Karel I. s manželkou Zitou, aby vzdali …

Žádný komentář

Nedělním vystoupením Šátečku budou zahájeny kulturní aktivity roku 2020 v Přerově nad Labem

První letošní kulturní zážitek můžete v Přerově nad Labem okusit již tuto neděli od 14 hodin. Milé Vánoce, sbohem a Šáteček . V názvu vystoupení je krásně skryto téma i samotný název souboru.  Všechny příznivce Šátečku a krásného folklóru zveme do Bednárny Skanzenu.

Žádný komentář

Tříkrálový koncert souboru Šáteček

Přijměte pozvání na TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT SOUBORU ŠÁTEČEK 6.1.2019 ve 14 hodin.

Žádný komentář

Šáteček a vánoční koncert

Vánoční koncert souboru Šáteček.

Žádný komentář

Tříkrálový koncert

Tříkrálový koncert souboru Šáteček od 14:00 hodin dne 6.1.2019 v Bednárně Polabského Skanzenu.

Žádný komentář

Vánoční posezení se Šátečkem

Vánoční posezení se Šátečkem.

Žádný komentář

 

Comments are closed.