Vítáme Vás v naší obci.

Středočeské kulturní léto nejen v Přerově nad Labem

24. 6. 2021

Pozvání hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové:

Milí spoluobčané i návštěvníci Středočeského kraje,

věřím, že nejsem sama, komu v posledním roce chyběly živé kulturní zážitky. Mám proto velkou radost, že dnes mohu Vás i obyvatele Vašich obcí pozvat na akce Středočeského kulturního léta. Od 11. června do 27. září 2021 se ve dvaceti příspěvkových organizacích Středočeského kraje odehrají desítky divadelních a filmových představení, koncertů, scénických čtení, hudebních či tanečních večerů.
Živá kultura je jednou z oblastí, před kterou pandemie na dlouhé měsíce zabouchla dveře. A přitom možnost sdílet kulturní zážitek s blízkými, nevirtuálně ji nic nemůže nahradit. Máme proto velkou radost, že se podařilo propojit umělce a naše příspěvkové organizace z oblasti kultury, a připravit pestrý a atraktivní po celé léto. Po dlouhé době tak budeme moci společně sdílet radost z živých kulturních zážitků.
Středočeské kulturní léto 2021 odstartuje jazzový koncert na nádvoří vlašimského zámku 11. června. Zatím posledním představením budou 25. září ukázky z inscenace Loupežník a rozhovor s jejím režisérem Tomášem Töpferem v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Tím se v zahradě na Strži uzavře pětidílný cyklus nazvaný Jak vzniká divadelní hra, během kterého herci a tvůrci ze Švandova divadla na Smíchově představí vybrané hry Karla Čapka a budou si o nich povídat s diváky. Vedle představení středočeských divadel budou patrně největším lákadle prázdninových měsíců koncerty Dana Bárty, Laca Décziho nebo Ondřeje Havelky. Chybět nebude ani vážná hudba, dechovka, muzikál nebo filmová představení.

Dvě z divadelních představení se konají také v Přerově nad Labem v Polabském muzeu – skanzenu. První je 30.6. od 20,30 a druhé 25.8. od 20 hodin.

Program_SKL_1

 

Last modified: 24. 6. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *