Vítáme Vás v naší obci.

Výzva Finančního úřadu: „NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE“ ve věci daňových přiznání k dani z nemovitých věcí

4. 1. 2021

Finanční úřad pro Středočeský kraj žádá občany o minimalizaci fyzických návštěv a nabízí maximální podporu na svých telefonních linkách. Informace k výzvě „NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE“  naleznete níže:

Finanční úřad pro Středočeský kraj
Na Pankráci 1685/17, 19, 140 21 Praha 4
Odbor metodiky a výkonu daní

V měsíci lednu 2021 budou mnozí  občané podávat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Finanční úřad pro Středočeský kraj si je vědom toho, že tato akce je každoročně spojená s kumulací
poplatníků na podatelnách a také na odborných odděleních územních pracovišť Finančního úřadu pro Středočeský kraj.
Vzhledem k současné epidemiologické situaci chceme tomuto předcházet, ovšem současně se nebráníme poskytováním služeb poplatníkům jako doposud (zejména pomoci s vyplněním daňového
přiznání k dani z nemovitých věcí). Toho bychom chtěli docílit především prostřednictvím telefonické komunikace, kdy na určených telefonních číslech, které Vám posíláme v příloze, budou poplatníkům k dispozici pracovníci majetkových daní, kteří zodpoví veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí, nebo spojí poplatníky přímo na pracovníky spravující konkrétní poplatníky (tedy své správce daně).
Telefonicky rovněž pomůžeme poplatníkům s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodneme na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu, nebo jeho územního pracoviště, respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu.
Kontakty k telefonickému řešení problematiky daně z nemovitých věcí přikládáme.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Bilec
ředitel odboru

Příloha: Leták se seznamem telefonických kontaktů k dani z nemovitých věcí:

Letak_NECHODTE_VOLEJTE_PODEJTE

Last modified: 4. 1. 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *